ویژگی اندروید جدید 2017

برخی ویژگی‌های جدید اندروید O

اندروید O در جریان کنفرانس گوگل I/O 2017 معرفی شد و حالا طبق اخبار جدید، احتمالا چیزی به زمان انتشار آن باقی نمانده است. اما نسخه بعدی اندروید چه تفاوتی با اجداد خود دارد؟

به همین منظور به سراغ برخی ویژگی های جدید این اندروید رفته ایم و می خواهیم از امکانات تازه سیستم عامل شرکت گوگل برای تان بگوییم.

بازطراحی دوباره منو تنظیمات

گوگل در اندروید O به سراغ منو تنظمیات رفته و با بازسازی دوباره آن، ظاهرش را دست خوش تغییرات گسترده ای کرده است. حالا منو تنظیمات اندروید O تماما سفید رنگ و رنگ نوشته ها نیز به طوسی تغییر پیدا کرده اند. علاوه بر این، خبری هم از منو کناری اندروید نوقا نیست تا شاهد منو تنظیمات ساده تری در اندروید O باشیم.

شخصی سازی ویژه قفل صفحه

ویژگی اندروید جدید 2017

در ویژگی جدید میتوانید تنظیمات شخصی را با آوردن میانبرهای قفل صفحه تغییر دهید. این قابلیت به شما امکان می دهد که میانبرهای سفارشی را در گوشه های پایین صفحه اضافه کنید. شما می توانید هر برنامه نصب شده در گوشی را در این فضاها قرار دهید، مثلا دوربین را به طور مستقیم باز کنید.

حالت تصویر در تصویر

ویژگی اندروید جدید 2017

یکی از امکانات خوب و جالبی که به اندروید O اضافه شده، ویژگی تصویر در تصویر است. به واسطه این ویژگی خیلی راحت می توانید هنگام برقراری تماس تصویری یا تماشای ویدیو از یوتوب، به کارهای دیگر نیز مشغول شوید.

نوتیفیکیشن دات

ویژگی اندروید جدید 2017

اندروید ۷ میزبان ویژگی تازه لمس چند ثانیه ای بود. از این رو کاربران می‌توانستند با نگه داشتن دستشان روی آیکون اپ‌ها به ویژگی‌های مختصری دست پیدا کنند.
حالا گوگل در اندوید بعدی این ویژگی را گسترش داده و به آیکون اپ‌ها «نوتیفیکیشن دات» را افزوده است. نوتیفیکشن دات در واقع یک نقطه کوچک در کنار آیکون اپ هاست که اعلان‌های مربوط به آن را به نمایش می گذارد.
از این رو، تنها کافیست برای با خبر شدن از اعلان‌های به نمایش درآمده، فقط چند ثانیه دستتان را روی اپ مورد نظر نگه دارید تا نوتیفیکشن‌ها برای تان نمایش داده شود.

اموجی های جدید

ویژگی اندروید جدید 2017

اما یک تغییر عمده در نسخه جدید بتا، مجموعه ای از emojis های جدید است. گوگل در نهایت شکلک ها را به نفع طرح هایی با سایه های سنتی تر پیش برده  و اکثر emojis اکنون دارای طیف های رنگی متفاوت است . در پیشنمایش های اندروید O این تغییرات به خوبی قابل مشاهده بودند و حالا اموجی های زیبا تر، جایگزین شکلک های پیشین شده اند.

شناسایی هوشمند متن ها

ویژگی اندروید جدید 2017

گوگل در اندروید O شناسایی متن های انتخاب شده را نیز با یک ارتقا خوب و کاربردی همراه ساخته است. به نوعی اندروید O، قادر به تشخیص متن هایی مانند آدرس و شماره تلفن خواهد بود و کاربر می تواند با هایلایت نوشته ها به امکانات خاصی دست پیدا کند. همچنین، سیستم انتخاب متن هایی مانند نام اشخاص یا عبارت های خاص نیز بهبود پیدا کرده و کاربر تنها با یک اشاره ساده می تواند تمام متن مورد نظر را انتخاب و روی آن تغییر ایجاد کند.

بررسی اپلیکیشن‌ها برای امنیت بیشتر

ویژگی اندروید جدید 2017

به همه ویژ‌گی های خوب اندروید O، (گوگل پلی پروتکت) را هم اضافه کنید. به واسطه این ویژگی امنیتی، دیگر نیازی نیست نگران مشکل دار بودن اپلیکیشن‌ها باشید. چرا که گوگل پروتکت حالا تمامی اپ‌های نصب شده و در حال نصب را بررسی می‌کند و در صورت وجود مشکل، از قرار گرفتن آن روی تلفن هوشمند جلوگیری به عمل می آورد.

وای فای همیشه فعال

ویژگی اندروید جدید 2017

یکی از ویژگی های جالبی که در اندروید O وجود دارد، سیستم وای فای همیشه فعال و هوشمند آن است. سیستم تازه گوگل با نزدیک شدن کاربر به محل قرار گیری یک مودم آشنا، وای فای تلفن هوشمند را به طور خودکار روشن می کند تا دیگر نیازی به گشت و گذار در منو تنظیمات نباشد.

تنظیمات باتری با جزییات بیشتر

گوگل همچنین تغییراتی هم در تنظیمات باتری اندروید O به وجود آورده که به وسیله آن می توانید از میزان مصرف انرژی اپ های مختلف با خبر شوید. تنها کافیست سری به منو مربوط به تنظیمات هر اپ بزنید تا از میزان مصرف آن ها در زمان و شرایط مختلف با خبر شوید.
اما جالب ترین تغییر در اینجا مجموعه ای از آمار در پایین منوی اصلی است، که به طور خاص به شما می گوید که میزان باتری استفاده شده دستگاه شما در حین استفاده از شبکه اینترنت تلفن همراه و یا استفاده صفحه نمایش چقدر است.

تغییر رنگ منوها

همچنین در اندروید O، امکان تغییر رنگ منوها هم وجود دارد. تنها کافیست به تنظیمات نمایشگر بروید و از طریق منو «Advanced»، تم معکوس اندروید O را فعال کنید. با انجام این کار، قالب مشکی رنگ پیش فرض اندروید جای خود را به رنگ سفید می دهد و ظاهری تازه به خود می گیرد. هنگامی که به منوی Display در تنظیمات بروید، یک تم جدید به نام «Inverted» در دسترس است. پس از فعال کردن آن، منوهای سیستم زمینه های سفید و تاریک را به نمایش می گذارد.

نور شب

ویژگی اندروید جدید 2017

خوشبختانه اندروید O میزبان ویژگی «نور شب» است که به واسطه آن می توان اکسپوژر نور آبی را کاهش داد و رنگ ها را به صورت گرم تر به تصویر کشید.

تغییر شکل آیکون ها

علاوه بر تمامی ویژگی های گفته شده، اندروید O برای سلیقه کاربرانش نیز احترام زیادی قائل است. حالا در اندروید O، امکانی ایجاد شده که به وسیله آن کاربر می تواند ظاهر آیکون های اپ ها را تغییر دهد و ظاهر تازه ای به آن ها ببخشد.

 اضافه شدن شاخص باتری باقی مانده

در اندروید O می توانید به شاخص درصدی طول عمر باتری دست پیدا کنید. تنها کافیست سری به تنظیمات تلفن هوشمند خود بزنید و گزینه مربوط به آن را فعال کنید.

به تعویق انداختن نمایش اعلان ها

ویژگی اندروید جدید 2017

اندروید O یک ویژگی جالب دیگر هم در خود جای داده که شاید کاربرد زیادی داشته باشد. در اندروید O می توانید زمان نمایش اعلان اپ های مختلف را به تعویق بیاندازید. برای دسترسی به این ویژگی کافیست نوار نوتیفیکیشن به نمایش درآمده را به سمت راست بکشید و آیکون ساعت را بفشارید. حالا زمان مورد نظرتان را انتخاب کنید تا در این بازه هیچ اعلانی از سوی آن اپ دریافت نکنید.

برگرفته شده از gadgethacks و دیجیاتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *