برنامه نویسی

کدام زبان برنامه نویسی را انتخاب کنیم؟

شما ممکن است برنامه نویس باشید و خواسته باشید زبان برنامه نویسی جدیدی یاد بگیرید و یا تصمیم دارید برنامه نویسی رو شروع کنید که معمولا به یک مشکل مشابه بر میخوریم !!! چند راهی انتخاب زبان!!

فاکتور های زیادی برای انتخاب زبان وجود داره مثل سرعت، پشتیبانی و داکیومنت ها، سینتکس زبان، محبوبیت ، پلتفرمی که قراره برنامه روش اجرا بشه و هدف کلیتون.

بحث همیشگی هم این بوده که کدام زبان برنامه نویسی بهتره و جواب های متفاوتی هم میشنویم و هر کی هر چی کار کرده فکر میکنه بهتره !!

البته در نگاه های آماری مثل آمار های که از وب سایت stackoverflow گرفته میشه زبان ها رتبه بندی میشن که میتونید بر اساس فاکتور های مختلف اون هارو در  sitepoint ببینید.

محبوب ترین زبان های برنامه نویسی 2017

معرفی وب سایت

میخوام  وب سایتی رو معرفی کنم که با توجه به سلیقه شما و هدفتون از یادگیری برنامه نویسی زبانی رو پیشنهاد میده و دلایل استفاده از اون رو عنوان می کنه

شما با مراجعه به Best Programming Language For Me میتونید با دادن یک سری اطلاعات ساده در یک دقیقه زبان پیشنهادی سایت رو ببینید و دلایل پیشنهاد رو مشاهده کنید

البته که این اطلاعات کاملا درست نیست و بر اساس تجربه یک سری برنامه نویس خبره هست ولی من به شخصه پیشنهاد هاش رو دوست داشتم.

به قول جادی : زبان های برنامه نویسی ابزارن و شما نباید اونقدر خودتون رو درگیر انتخاب زبان کنید فقط کافیه یک زبان رو شروع کنید و استفاده کنید حالا هر چی دم دستتونه و فکر میکنید کسی هست که بهتون کمک کنه.

بعد از اون شما بیس کار رو دارید و خیلی راحت با یه مقدار خوندن داکیومنت و تمرین میتونید سوییچ کنید رو یه زبان دیگه (:

امیدوارم این مطلب براتون مفید واقع شده باشه. لطفا نظر بدید و بگید از چه زبانی استفاده میکنید و یا قصد استفاده دارید و به چه دلیل (:

منبع: دونامال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *