نرم افزار حذف تصویر پس زمینه عکس

حذف پس زمینه در فتوشاپ را خودتان انجام دهیم

حذف و پاک کردن پس زمینه عکس ها

حذف پس زمینه در فتوشاپ چگونه است

حذف پس زمینه در فتوشاپ بسیار ساده و در عین حال کاربردی است. پاک کردن پس زمینه عکس ها یکی از نیازهای مهم افرادی است که با کامپیوتر و موبایل سروکار دارند.برای اینکه بتوان پس زمینه تصاویر را براحتی حذف کنیم باید به برخی نکات توجه داشته باشیم. برخی از تصاویر دارای پس زمینه ساده ای هستند و تشکیل شده از یک یا دو رنگ می باشند و برخی دیگر از تصاویر پیچیدگی زیادی دارند و متشکل از چندین رنگ مختلف می باشند.

در این مطلب قصد داریم حذف پس زمینه عکس های ساده را به شما آموزش دهیم که پیش زمینه ای برای حذف به صورت حرفه ای نیز می باشد.  البته ذکر این نکته ضروری است که با خواندن این مقاله با نکات ابتدایی و لازم برای این مبحث بیشتر آشنا می شوید و زمینه ای ایجاد می شود برای مقالات بعدی که می خواهیم درباره مباحث حرفه ای صحبت هایی داشته باشیم.

مراحل مشترک آموزش :

ابتدا فتوشاپ را باز کرده و تصویر مورد نظرمان را انتخاب می‌کنیم .

حذف و پاک کردن پس زمینه عکس ها

سپس به بخش لایه ها در سمت راست فتوشاپ مراجعه و مانند تصویر زیر اقدام به برداشتن قفل لایه عکس کنید.

بر روی شمایل قفل کلیک کنید (۱) و در صورتی که حذف نشد آن را انتخاب کنید

و با کشیدن (drag) آن را بر روی آیکن سطل زباله (۲) ببرید و رها کنید با انجام این عمل قفل لایه باز می‌شود.

حذف پس زمینه عکس ها

روش اول، حذف پس زمینه عکس با استفاده از Color Range :

این روش زمانی بسیار کاربردی است که رنگ پس زمینه یک یا دورنگ ساده باشد .

مرحله اول : پس از گذراندن مراحل مشترک آموزش ، با رفتن به نوار منو و کلیک بر روی گزینه Select از منو بازشده گزینه Color Range را انتخاب نمایید .

پس از کلیک پنجره‌ای مشابه پنجره زیر باز می‌شود که شما در آن‌یک انتخاب‌گر رنگ دارید که با کلیک بر روی رنگ پس زمینه (۱) می‌توانید رنگی را که میخواهید از زمینه حذف شود را انتخاب کنید.

پس از انتخاب مشاهده می‌کنید که رنگ پس زمینه در تصویر کوچک به رنگ سفید و رنگ بقیه سیاه شده است . دقت داشته باشید که اگر جای دیگر تصویر از همان رنگ انتخاب شده استفاده شده باشد نیز انتخاب می شود.

بخشی که با عدد (۲) در تصویر مشخص شده است میزان اشباع رنگ را مشخص می‌کند باکمی جابجا کردن آن مشاهده می‌کنید که قسمت هایی در تصویر که شامل رنگ انتخابی شما هستند ولی کمی کمرنگ یا پررنگ‌تر هست نیز انتخاب می‌شوند پس در تنظیم آن دقت کنید . پس از انجام این کار بر روی دکمه OK کلیک کنید (۳)

مرحله دوم : پس از انجام دقیق مرحله قبل با تصویر زیر رو به رو خواهید شد

حذف پس زمینه عکس ها

در این مرحله با زدن کلید Delete)Del) بر روی صفحه کلید پس زمینه عکس شما حذف می‌شود .

روش دوم ، حذف پس زمینه عکس با استفاده از Magic Wand Tool :

این روش بیشتر زمانی کاربرد دارد که سوژه و یا پس زمینه به صورت یک تکه هستند .

مرحله اول : پس از گذراندن مراحل مشترک آموزش ابزار Magic Wand را از قسمت جعبه ابزار انتخاب کنید .

حذف پس زمینه عکس ها

مرحله دوم : بر روی قسمتی که می‌خواهید انتخاب کنید (در این آموزش پس زمینه ) کلیک کنید تا کل پس زمینه انتخاب شود .

پس از انتخاب ، با زدن کلید Delete )Del) بر روی صفحه کلید پس زمینه عکس شما حذف می‌شود .

نکته قابل توجه در مورد این ابزار اینکه با نگه داشتن کلید Shift بر روی صفحه کلید و انتخاب از آن می‌توانید بخش های مختلف را انتخاب کنید و با نگه داشتن کلید Alt می‌توانید قسمت های انتخاب شده را از حالت انتخاب بیرون آورید .

ذکر این نکته نیز لازم است که در این روش هم معمولا رنگ هایی که شبیه به رنگ اصلی باشند هم در انتخاب جای میگیرند که شما می توانید با ابزار polygon lasso و نگه داشتن Alt آنها را از انتخاب خارج کنید.

 

روش سوم، حذف پس زمینه عکس با استفاده از Quick Selection Tool :

این ابزار هم مانند ابزار Magic Wand قابلیت انتخاب سریع دارد ، اما اگر بر روی یک نقطه کلیک کنید همان یک نقطه را انتخاب می‌کند اما اگر کلیک کنید و اقدام به کشیدن کنید کلیه قسمت های اطراف خود تا رسیدن به سطح جدید را به صورت خودکار انتخاب می‌کند .

مرحله اول : ما در این آموزش قصد داریم که گل را انتخاب کنیم و از پس زمینه ابتدا آن را جدا کرده و در یک محیط جدید اضافه کنیم .بدین منظور پس از گذراندن مراحل مشترک ، ابزار Quick Selection Tool را از جعبه ابزار انتخاب کنید .

حذف پس زمینه عکس ها

مرحله دوم :

با استفاده از نوار تنظیمات شما می‌توانید ابعاد انتخاب‌گر را تغییر دهید و تغییرات مورد نظرتان را بر روی آن اعمال کنید .

گزینه ۱ ، با کلیک بر روی این گزینه پنجره تنظیمات Quick Selection Tool باز می‌شود.

گزینه ۲ قابلیت انتخاب کردن نواحی جدید را به ابزار می‌دهد و گزینه ۳ قابلیت لغو انتخاب یا Deselect را فعال می‌کند که در مواقعی که قسمتی را به‌اشتباه انتخاب کرده اید یا می‌خواهید از حالت انتخاب خارج کنید کاربرد دارد .

گزینه ۴ اندازه انتخاب گر را کوچک و بزرگ می‌کند و گزینه ۵ میزان سختی را تنظیم می‌نماید.

حذف پس زمینه عکس ها

پس از انتخاب با کلیک بر روی قسمت های مختلف عکس اقدام به انتخاب آن نمایید .اگر عکس شما مانند گل دارای لبه‌های کاملاً واضح با تضاد رنگی مشخص باشد به صورت خودکار قسمت های مختلف تا محدوده مورد نظر شما انتخاب می‌شوند . همان‌طور که مشاهده می کنید قسمت هایی که هنوز بر روی آن کلیک نکرده‌ایم انتخاب نشده اند .

مانند تصویر زیر :

حذف پس زمینه عکس ها

مرحله سوم : پس از انتخاب کامل سوژه کلید های ترکیبی Ctrl+X را فشار دهید تا سوژه شما Cut یا بریده شود .

حذف پس زمینه عکس ها

مرحله چهارم : از منو File بر روی گزینه New کلیک کنید تا پنجره ای مانند زیر باز شود .

حذف پس زمینه عکس ها

چون شما در مرحله قبل تصویر را کات نموده اید اطلاعات آن در کلیپ بورد ذخیره شده ، به همین دلیل زمانی که بر روی ایجاد صفحه جدید کلیک می‌کنید ، گزینه ای که در تصویر مشخص شده بر روی حافظه قراردارد و ابعاد فایل جدیدی که ایجاد می‌شود دقیقاً برابر با ابعاد عکس شما است .

برای ایجاد صفحه بر روی دکمه OK کلیک کنید .

مرحله پنجم : با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl+V تصویری که در مرحله دوم Cut کرده بودید را در اینجا جایگذاری (Paste) نمایید.

روش چهارم، روش تلفیقی :

این روش مجموعی از سه روش بالا است به این صورت که شما با توجه به نیازتان می‌توانید ابتدا قسمت های تک رنگ پس زمینه را انتخاب کنید بعد با ابزار Quick Selection نواحی که بر روی سوژه اشتباه انتخاب شده را از حالت انتخاب خارج نمایید و بعد تصویر پس زمینه را حذف کنید .یا در پروژه ای دیگر ابتدا با Magic wand پس زمینه را انتخاب کنید سپس با Quick Selection گوشه ها را انتخاب کنید یا از حالت انتخاب خارج کنید و بعد اقدام به حذف نمودن بک گراند کنید .به طور کلی هر ابزاری که در فتوشاپ قابلیت انتخاب بخش های مختلف داشته باشد می‌تواند به شما در حذف بک گراند عکس کمک شایان توجهی نماید.

اگر به نرم افزار فتوشاپ دسترسی ندارید و نمی‌توانید برای حذف پس زمینه تصاویرتان از این روش ها استفاده کنید ، می‌توانید نرم افزار حذف تصویر پس زمینه عکس Remove Background From Images را دانلود و استفاده استفاده نمایید .

در صورتی که هرگونه سؤالی در مورد حذف پس زمینه تصاویر دارید می‌توانید آن را از طریق بخش نظرات یا پرسش آنلاین مطرح کنید تا همکاران ما پاسخگوی شما باشند .

One thought on “حذف پس زمینه در فتوشاپ را خودتان انجام دهیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 11 =

به اطلاع می رسانیم
به علت شرایط موجود کشور و بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی فروش سایت بسته می باشد.

تماس با ما
close-link