رجیستری

لیست گوشی‌های جدید قرارگرفته در طرح رجیستری

رجیستری یا ثبت گوشی‌های همراه


پس از گذشت یک‌ماه از اجرایی شدن طرح رجیستری یا ثبت گوشی‌های همراه که در ابتدای کار با محصولات شرکت اپل شروع شد، از امروز فاز دوم این طرح با اعلام وزارت ارتباطات اجرایی خواهد شد.

در این فاز سه برند معروف دیگر گوشی‌ها که هرسه تولیدات شرکت‌های تولید گوشی آمریکایی هستند مشمول این طرح قرار گرفتند تا از این به بعد از ورود قاچاق این گوشی‌ها نیز جلوگیری شود.

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در اطلاعیه‌ جدید خود اعلام کرد: نظر به اجرای موفقیت‌آمیز مراحل اولیه طرح رجیستری و در راستای اهداف پیشگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه، تحقق حقوق مصرف‌کنندگان، واردکنندگان قانونی و فروشندگان مجاز و براساس تصمیمات متخذه در یازدهمین جلسه کمیته راهبری طرح رجیستری، در ادامه مرحله دوم طرح و از ساعت ۲۴ روز جمعه ۸ دی ‌ماه تمامی مدل‌های گوشی تلفن همراه گوگل، بلک‌بری و موتورولا مشمول طرح می‌شوند.

بر اساس اعلام این سازمان، در حال حاضر گوشی‌های برند گوگل پیکسل، موتورولا و بلک‌‌بری نیز در طرح رجیستری یا ثبت گوشی‌ها موبایل قرار می‌گیرند و فقط گوشی‌هایی که از مبادی قانونی وارد و ثبت‌شده باشند در شبکه اپراتورهای کشور قابل‌ استفاده خواهند بود.

بنابراین تصمیمات، به کلیه دارندگان مدل‌های گوشی فوق توصیه می‌شود تا تاریخ ذکر شده گوشی‌های موجود خود را فعال کنند، این امر هم فقط با روشن کردن گوشی و قراردادن یک سیم‌کارت فعال درون گوشی قابل انجام است. در ضمن خریداران گوشی‌های مذکور نیز از تاریخ شروع طرح که هشتم دی ماه امسال می‌باشد، همانند گوشی‌های اپل قبل از فعال‌سازی با استعلام کد ۱۵ رقمی (IMEI) از طریق سامانه #۷۷۷۷* یا #۴* اصالت گوشی را استعلام و پس از اطمینان از اینکه گوشی در سامانه ثبت شده و از مبادی رسمی وارد شده است و قاچاق نیست، نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

این نکته نیز قابل ذکر است تمامی دستگاه‌هایی که  قابلیت نصب سیم‌کارت را دارند و از شبکه ارتباطات سیار استفاده می‌نمایند، حداقل دارای یک شناسه بین‌المللی 15 رقمی منحصر به فرد به نام IMEI هستند. این شناسه بر روی دستگاه به صورت فیزیکی، سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نصب و درج می‌شود. شناسه IMEI بر روی جعبه دستگاه قابل رؤیت است و با شماره‌گیری کد #06#* بر روی صفحه نمایش تلفن همراه، نمایش داده می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هفت =

به اطلاع می رسانیم
به علت شرایط موجود کشور و بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی فروش سایت بسته می باشد.

تماس با ما
close-link