چند نکته مهم برای تشخیص آیفون اصل از تقلبی

تشخیص آیفون اصل از تقلبی یکی از مهمترین فاکتورها ودغدغه های بسیار مهم برای خرید گوشی‌های اپل آیفون محسوب می‌شود. در این مطلب قصد داریم نکاتی برای تشخیص آیفون اصل از تقلبی را به شما آموزش دهیم تا از این پس با اطمینان خاطر گوشی اپل آیفون خود را خریداری کنید .

iphone-fake-

1- امضای اپل
زمانی که گوشی آیفون خریداری می کنید بر روی پک یا بسته بندی ، برچسبی قرار دارد که نشان دهنده اطلاعات دقیق گوشی آیفون شماست . در این برچسب حتما باید درج شده باشد Designed by Apple in California Assembled in China

2- پارت LL/A ( سفارش کالیفرنیا )
حتما باید به LL/A بودن اشاره شده باشد . چون گوشی آیفون سفارش کالیفرنیا دارای سخت افزار ، مودم و آنتن دهی و کیفیت بالاتری است .

3- شماره سریال دستگاه
سریال نامبر آیفون که بر روی پک ، حک شده است باید با 5K شروع نشده باشد . معمولا دستگاه هایی که با 5K شروع میشوند 99 درصد اصل نیستند و تقلبی هستند .

4- کد ICCID
این کد 19 یا 20 رقم دارد . گوشی‌های آیفونی که این کد را دارند بدین معنی است : دستگاه توسط چهار اپراتور معروف آمریکایی بنام های VERIZON , SPRINT , AT & T , T-MOBILE لاک شده‌اند و به گونه‌ای دارای شناسنامه سیم کارت هستند یعنی گوشی آیفون فقط باید با سیم کارت‌های چهار اپراتور بالا راه‌اندازی شود، ولی گوشی‌های آیفونی که کد ICCID دارند و داخل بازار ایران هستند 90 درصد فکتوری آنلاک هستند و با اپراتور یا سیم کارت‌های کشورقابل نصب و راه اندازی هستند .
نکته دیگر اینکه در پک آیفون‌های کد دار ، باید حتما یک سیم کارت و سوزن رایگان مخصوص چهار اپراتور بالا وجود داشته باشد .
توجه داشته باشید گوشی آیفون با کد ICCID یا بدون کد، هیچ مشکلی در خرید شما ایجاد نمی‌کند و نگران نباشید . فقط از فروشنده سوال کنید که آیا فکتوری آنلاک هست یا خیر ؟ که اگر آنلاک باشد هیچ مشکلی ندارد .

5- فکتوری آنلاک
توجه کنید مهمترین موضوع برای تشخیص آیفون اصل از تقلبی گزینه FACTORY UNLOCK می‌باشد یعنی گوشی آیفون از خود کارخانه اپل دقیقا بعد از تولید آنلاک شده باشد و برای همه اپراتورها در جهان قابل استفاده است. گوشی‌های آیفونی که در بازار ایران توسط فروشندگان موبایل آنلاک می‌شوند را خریداری نکنید زیرا بعد از مدتی دوباره لاک می‌شوند و دیگر قابل آنلاک شدن نیستند . برای اطلاع از فکتوری آنلاک بودن گوشی آیفون میتوانید به وب سایت imei.info مراجعه نمائید.

6- رفرش یا ریپک بودن آیفون ( تشخیص اورجینال پک )
هنگامیکه گوشی آیفون میخرید دقت کنید برچسب مشخصات به هیچ عنوان ( کثیف ، مخدوش ، دست خورده نباشد و کلمه RFB بر روی برچسب درج نشده باشد . ترجیحا” با نرم افزار بارکدخوان ، کد برچسب را اسکن کنید تا در گوگل مشخصات مدل آیفون، دقیقا” مطابقت داشته باشد.
همچنین به نایلونی که پک در آن قرار دارد دقت کنید، وقتی آن را در نور کافی مشاهده کنید متوجه نقاط تیره خیلی کمرنگ روی آن می‌شوید که باید تمیز و بدون دست‌خوردگی باشد.

7- گزینه NON ACTIVE بودن
حتما به سایت بین المللی Apple.com مراجعه نمائید و در قسمت SUPPORT شماره سریال دستگاه یا IMEI دستگاه را وارد نمائید تا اطمینان پیدا کنید دستگاه هنوز اکتیو نشده و با علامت تعجب زرد رنگ پیغام دهد لطفا دستگاه خود را اکتیو کنید. توجه ! بعد از چک کردن شماره سریال یا IMEI دستگاه و خرید ، پک و پلمپ آیفون را بازکنید و گوشی را راه اندازی و با اپل ID شخصیتان اکتیو کنید و به قسمت تنظیمات > عمومی > درباره گوشی بروید و چک کنید که آیا شماره سریال و IMEI دستگاه که بر روی پک و پلمپ حک شده بود با مشخصات شماره سریال و IMEI درج شده در نرم افزار گوشی مطابقت دارد یا خیر.
توجه کنید که به هیچ عنوان دستگاه آیفون خود را با اپل ID فروشنده راه اندازی نکنید.

8- مدل گوشی آیفون
با دقت مشخصات ، رنگ و مدل دستگاه را چک کنید تا مطابقت با خرید شما داشته باشد. به ویژه مدل دستگاه که در انتهای برچسب بر روی پک گوشی درج شده است تا از نوع سخت افزار گوشی آیفون خود مطلع شوید . مثلا” Model A1660 .

برگرفته از سایت ارتاکام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *