10 دلیل برای نخریدن عینک ارزان

برای شما هم پیش آمده که در اماکن عمومی و مغازه هایی که جنس مرغوب نمی فروشند عینک هایی فوق العاده ارزان و فریبنده مشاهده کنید. این عینک ها به ظاهر زیبا هستند و جلوه شیکی دارند، اما اگر بخواهید به اصل آن که شیشه های عینک هست توجه کنید یکی از بی ثبات ترین و نامرغوب ترین جنس ها را استفاده کرده اند و این موضوع بسیار حساس، می تواند تاثیر بدی بر روی چشمان شما داشته باشد.

دغدغه بسیاری از مردم قابل درک است که قیمت های گزاف عینک برای تمامی اقشار جامعه مقدور نیست اما باید آگاه بود که ضرر این عینک ها از نداشتن آن بسیار بیشتر است.

در ادامه مطلب در دونامال شما را از 10 مورد از بدی های این عینک ها آگاه خواهیم کرد، با ما باشید:

 1. بدانید به چه علت این عینک ارزان است

فروشگاه های اینترنتی یا مغازه ها برای پرداخت اجاره ماهیانه همیشه مشکلات خاص خودشان را دارند و این باعث می شود تا بسیاری از قیمت ها نرخ افزایشی داشته باشند. اما نکته کار اینجا نیست! جنسی که شما از دست فروشان یا مغازه های بی کیفیت دریافت می کنید نه از لحاظ کارشناسی برای صورت شما طراحی شده و نه در کیفیت آن مورد مثبتی یافت می  شود اما چیزی که شما را تحت تاثیر قرار می دهد لنزها و فریم های مختلفی است که در دسترس شما خواهد بود.

 1. مواظب ادعای “بهترین کیفیت” باشید!

تمام فروشنده های عینک های ارزان همیشه از بدنه آن تعریف می کنند و جنس شیشه را مورد بحث قرار نمی دهد زیرا جنس آن پلاستیکی یا طلقی است! حقیقت این است تفاوت بسیار زیادی بین شیشه، لنز و کیفیت قاب عینک ها است و فقط فروشندگان ارزان قیمت هستند که می توانند شما را متقاعد به خریدن عینک هایی بکنند که جز ضرر چیزی برای چشمان شما نخواهند داشت.

 1. همیشه یک انتخاب بزرگ، انتخاب بهتر نیست !

 مزایای عینک های ارزان شاید قیمت و زیبایی ظاهری آن باشد اما مطمئن باشید فریم های آنها برای صورت شما ساخته نشده اند. شاید در بین صدها عینک یکی از آنها برای شما زیبا باشد.

 1. مجازی خرید کردن شما را راضی نمی کند

اگر شما به صورت اینترنتی خرید خود را انجام دهید آن را به صورت مجازی مشاهده می کنید و در بهترین حالت و عکس های مختلف هم نمی تواند مانند حالت دیداری شما را راضی نگه دارد.

 1. ضرر بسیار بیشتر از منفعت

عینک های ارزان بعضی مواقع از لحاظ ظاهری بسیار مشابه عینک های مرغوب است اما زمانی که در برابر آفتاب قرار میگیرید بسیار مضر خواهد بود. آفتاب اشعه ماورای بنفش تولید می کند و اگر عینک شما دارای UV نباشد این اشعه مستقیم به چشم شما برخورد خواهد کرد.

 1. عینک های ارزان باعث تنبلی چشم برای خواندن می شوند

بعد از 40 سالگی اکثر افراد دچار تنبلی چشم می شوند و می بایست از عینک برای خواندن نوشته ها استفاده کنند. حال این عینک ها اگر بسیار ارزان خریداری شوند باعث ضعیفی چشم ها می شوند و کیفیت اپتیکال عینک بسیار حائز اهمیت است.

 1. فریم های غیر استاندارد باعث زخم شدن پوست شما می شوند

شاید در ابتدا ظاهر این عینک ها شبیه عینک های مرغوب باشد ولی بعد از استفاده در چندین هفته متوالی متوجه خواهید شد که بر روی رنگ پوست شما تاثیر خواهد داشت. به پوست خود اهمیت دهید و فریم های پلاستیکی را به هیچ عنوان برای صورت خود انتخاب نکنید.

 1. آیا میتوانید به فروشنده عینک های ارزان اعتماد داشته باشید که فردا حضور دارند؟

  این فروشندگان معمولا بعد از روز خرید محو شده و هیچ تضمین گارانتی محصول یا وارانتی نخواهید داشت.

 2. آیا ان جمله “با این پول می توانم 2 عینک بخرم و باز هم پول خواهم داشت” منطقی است و باید به این جمله اعتماد کنم؟

بعد از این جمله یک حرف دیگر هم باید به خودتان بگویید، “آیا چشمان من که برای سال ها باید از آنها مراقبت کنم ارزش پولی که پیش روی من است را دارد؟”

حال می توانید راحت برای خرید چندین عینک ارزان یا یک عینک با کیفیت و مرغوب اقدام کنید.

 1. عینک های ارزان شما را از دیدن منظره های زیبا جدا می کند و حفاظت از چشم شما را در آخرین اولویت قرار می دهد

بهترین مسئله برای چشمان هر فردی دیدن بهترین منظره ها با بهترین کیفیت ممکن است. این کیفیت زیباست که شما را بسیار دلگرم و خرسند می کند.

منبع: All About Vision

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *