میوه

سیگاری ها برای جلوگیری از سرطان چه میوه هایی بخورند؟

سیگار حالت اکسیداتیو دارد و ریسک ابتلا به سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی – عروقی را  بسیار بالا می برد، بنابراین سیگاری‌ها باید بیشتر از میوه و سبزیجاتی که حاوی منابع ویتامین C است در برنامه غذایی خود استفاده کنند.

پرتقال و انگور، اولین اولویت

در ابتدا به هر فردی توصیه می شود تا سیگار را کنار بگذارد ولی میوه‌هایی مانند پرتقال و انگور به‌ واسطه داشتن ویتامین C می‌توانند عوارض سیگار را در بدن افراد سیگاری کاهش دهند.

ماده غذایی مشخصی وجود ندارد که میل به سیگار را افزایش دهد. مثلا افراد بعد هر چایی خوردن هم دوست دارند سیگار بکشند. این ریشه در میزان اعتیاد هر فرد به سیگار خواهد داشت.

تحقیقات نشان می‌دهد که خوردن مقادیر بیشتری میوه و سبزیجات، به افرادی که اکنون یا قبلاً سیگاری بوده‌اند کمک می‌کند که از بیماری‌های مزمن ریوی دور باشند. سیب، گلابی، سبزیجات برگ‌دار و فلفل در این میان نقش بسیار حائز اهمیتی را دارند.

همانطور که در بسیاری از افراد سیگاری مشاهده می کنید چاقی یکی از بزرگترین عوامل در کنار سیگار است که میتواند عواقب جبران ناپذیری را داشته باشد. با بسته شدن تدریجی رگ های عروقی بدن این دود و سم بیستر در لایه های عروقی و بافت قلبی شما ماندگار خواهند شد و باعث گرفتگی، درد های عصلانی و سرطان های مزمن در عروق قلب و ریه شوند. غذاهای سرخ کرده، روغن زیاد و موادی که حاوی اسید چرب ترانس بالا هستند دوری کنند.

سیگار

سیب و گلابی، کمک حال ریه

مصرف فلفل، سیب، گلابی و سبزیجات برگ‌دار سبز می تواند همچون یک عامل محافظ در مقابل بیماری انسدادی مزمن ریوی عمل کند. مصرف به اندازه و روزانه این مواد می تواند شما را بسیار از خطرات ریوی دور کند و با تنگ شدن مجاری هوا، موجب مشکلات تنفسی برای شما نشود و تا حد زیادی از ریه شما محافظت کند.

میوه هایی از جمله موز، توت ها، مرکبات، گوجه فرنگی، پیاز، سیر و هلو تأثیر خاصی در کاهش بیماری های ریه، قلبی و عروقی نداشتند.

سیگاری های سیب و گلابی بخورند

سیگاری ها پیاز بیشتر بخورید

کوئرستین جذب شده از پیاز حداکثر تا 24 ساعت در بدن باقی می‌ماند و می توان گفت مصرف منظم پیاز باعث ساخته شدن کوئرستین در پلاسما می‌شود. وجود کوئرستین نقش مهمی در دفاع آنتی اکسیدانی بدن و مبارزه علیه بسیاری از بیماری‌ها دارد.

سرطان مثانه در افراد سیگاری و همچنان پیاز راه موثر

کشیدن تنباکو یکی از عوامل اصلی بروز سرطان مثانه در انسان است. تصور می‌شود کوئرستین با اتصال و یا واکنش با مواد سمی دیواره مثانه را در برابر مواد سرطان‌زا محافظت می‌کنند. بنابراین استفاده منظم پیاز از اقدامات مؤثر در پیشگیری از سرطان خصوصاً در مورد افراد سیگاری است.

پیاز درمان سیگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *