تفاوت واقعی اپل و گوگل چیست؟

از هر کاربری در دنیای تکنولوژی امروزه سوال بپرسید قطعا دو غول این صنعت را گوگل و اپل میداند، اما واقعا تفاوت این دو کمپانی جهانی در چیست؟ با دونامال باشید:

بزرگترین تفاوت: “پتنت”

پتنت به معنای حق اختصاصی ثبت یک اختراع است که کمپانی های بزرگ همیشه برای به ثبت رساندن آن بسیار خرج می کنند تا در هر برهه ای اولین در تکنولوژی باشند. حال ساده ترین حالت برای توضیح تفاوت این شرکت ها “پتنت” هایی است که در سیستم آنها نهفته است. “استیو جابز” فقید طی دهه‌ی گذشته ۳۴۷ پتنت ثبت کرده بود که بسیاری از آن‌ها پس از مرگ وی به بازار عرضه شده است. اما در مقابل، “سرگی برین” و “لری پیج” به‌صورت ترکیبی تنها ۲۷ پتنت را در بازه‌ی زمانی ده ساله ثبت کردند.  

این آمار نشان میدهد که دایره اختراعات اپل به افراد کمتری منحصر شده و پتنت هایی که توسط گوگل به ثبت رسیده توسط افراد مختلف و بیشتری است.

در عکس زیر هر پتنت ثبت شده با یک لکه نمایش داده شده و رابطه فرد ثبت کننده با مخترع آن با خط های آبی مشخص شده است.

نمودارها کاملا به سود گوگل است و نشان دهنده باز بودن سیستم این کمپانی در ثبت هر پتنتی است ولی اپل روی ساختار توسعه دهنده ای متمرکز است.

طی ۱۰ سال گذشته اپل توانسته است ۱۰ هزار و ۹۷۵ پتنت را با تیمی متشکل از ۵ هزار و ۲۳۲ مخترع به ثبت برساند؛ در حالی که گوگل ۱۲ هزار و ۳۸۶ پتنت را توسط تیمی از ۸ هزار و ۸۸۸ مخترع ثبت کرده است.

آن‌ها نمی‌توانند خیلی متفاوت ار همدیگر ظاهر شوند، ولی از نظر ساختار پتنت می‌توانند نزدیک‌تر شوند و در نتیجه می‌توانید شباهت زیادی بین دو کمپانی مشاهده کنید. هر دو کمپانی اپل و گوگل دارای یک حلقه‌ی پوسته‌ای شکل هستند که دور کل ساختار کشیده شده است.

بر روی گالری کلیک نمایید

منبع: Fast Design Code

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *