تاریخچه هدفون به روایت تصویر

01- اولین پتنت هدفون

اولین پتنتی که برای هدفون به ثبت رسیده است به زمان ادیسون و اواخر دهه 1800 برمی گردد جایی که توماس ادیسون گوشی طبی را برای شنیدن اختراع کرد.

این پتنت در سال 1891 وقتی که فرانسوی ها در حال ساخت تلفن بودند به ثبت رسید.

02- هدفون های ناتانیل بالدوین

یکی از مهندسان بنیاد برق در آمریکا ، آقای “ناتانیل بالدوین” توانست در سال 1910 برای نیروهای دریایی آمریکا این هدفون ها را اختراع کند تا ارتباطات بهتر ی بین سربازان و فرماندهان برقرار شود.

03- Beyerdynamic

یک کمپانی بزرگ آلمانی که با ساخت بلندگو های بزرگ برای سینماها کار خود را آغاز کرد توانست در سال 1937 اولین هدفون خودش را به تولید برساند.

04- Koss PS3

یک موسیقی دان به نام “جان سی کاس” با همکاری مهندس “مارتین لانگ” تواستند در سال 1958 اولین هدفون استریو را اختراع کنند. این هدفون تا سالیان بسیار طولانی پر فروش ترین هدفون دنیا بود.

05- هدفون های واکمن

هدفون های واکمن سونی در سال 1979 به همراه یک هدفون عرضه شد که تحول عظیمی در این صنعت بود. این هدفون که جک 3.5 میلی متری داشت در بین مخاطبان بسیار محبوب شد و وزن بسیار سبکی داشت.

06- هدفون های Bose Quiet

هدفون  های باس در سال 2000 برای گرفتن صدا های بیرونی برای گوش ها ساخته شد.این هدفون ها برای خلبان ها در 16 سال پیش اختراع شده است.

07 – هدفون های اپل

اولین هدفون های اپل نه مجهز به میکروفون بود نه کنترل خاضی. فقط و فقط بلندگویی بود برای پخش خصوصی موسیقی که در سال 2001 روانه بازار شدند.

آیپاد ها اولین نسل این مدل از هدفون ها است.

08 – هدفون بیتس

هدفون های بیتس که توسط “DR.Dre” به بازار عرضه شد یکی از پیشرفته ترین هدفون های روز یود و صدا ها را به صورت تفکیک شده در اختیار شما قرار می دهد.

در سال 2008 بود که این کمپانی هدفون خودش را به بازار عرضه کرد و در سال 2014 اپل اقدام به خرید این کمپانی کرد.

09- هدفون های بلوتوث دار

این هدفون ها در سال 2004 برای اولین بار بدون سیم روانه بازار شدند که مدل های مختلفی از آن را هم اکنون با کیفیت های مختلف در بازار مشاهده می کنید.

جدید ترین آنها ایرپاد های اپل است که با گوشی سازگار بوده و نیازی به سبک ندارند.

10- هدفون های وایرلس سال 2016

هنوز این مدل ها به طور متداول تولید نشده و اکثرا هدفون های بلوتوثی است که در بازار هستند اما در آینده ای نزدیک به این هدفون ها دست پیدا خواهید کرد.

منبع: گاردین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *