نگهداری قهوه در خانه

نگهداری قهوه در خانه

وقتی صحبت از تازگی به میان باشد، قهوه محصولی بسیار آسیب پذیر به شمار می آید .به محض اینکه دانه ها روست میشوند، به سرعت کیفیت طعمی قهوه، خصیصه ای که آنرا لذت بخش کرده است را از دست میدهند. نگهداری صحیح قهوه میتواند به حفظ تازگی آن کمک کرده و زمان ماندگاری آن را به اندازه قابل توجهی افزایش دهد. در حالیکه بحثهای زیاد در مورد روشهای نگهداری قهوه ، به ویژه در مورد باید و نبایدهای فریز کردن قهوه وجود دارد، در این میان روشهای نگهداری مورد تائید با در نظر گرفتن استاندارها در خانه مورد بررسی قرار گرفته و بشرح ذیل توضیح داده میشود.

با دقت خرید انجام دهید

قهوهایی را خریداری کنید که تاریخ روست شدن آن بر روی بسته درج شده است و نه بسته هایی که با برچسب “بهترین زمان مصرف” ارائه میشوند. شکل ارائه محصول با شرح مذکور در واقع استاندارد مورد استفاده روسترهایی است که قهوه اسپشالتی مرغوب عرضه میکنند. بازه بهینه برای اوج تازگی یک قهوه با گونه دیگر متفاوت است، اما بیشتر قهوه ها در بازه زمانی پنج روز تا دو هفته پس از روست شدن در بهترین حالت خود قرار میگیرند. اگر شما به صورت اینترنتی خرید میکنید، روستری را انتخاب نمایید که در کوتاهترین زمان ممکن قهوه شما را بسته بندی و ارسال میکند، تا دسترسی به تازه ترین دانه ممکن را برای شما تضمین شود.پیشنهاد میشود هربار تنها به اندازه مصرف دو هفته خود قهوه بخرید و اگر ست آماده سازی شما مجهز به آسیاب است،همیشه دانه قهوه تهیه کنید- چرا که قهوه آسیاب شده سریعتر از دانه کامل قهوه طعم خود را از دست میدهد.

به مدت طولانی نگهداری نکنید

گرما، نور، اکسیژن و رطوبت ،چهار دشمن بزرگ قهوه بشمار می آیند؛ رمز تازه نگاه داشتن قهوه، محافظت آن در برابر این چهار چیز خواهد بود. برای این منظور لزومی به استفاده از ظروف خاص نیست، هر ظرفی که نسبتا بدون هوا و ترجیحاَ دارای بدنه مات باشد برای مناسب محسوب میشود. اکثر روسترهای قهوه، دانه ها را در پاکت های وکیوم شده با دریچه یک طرفه عرضه میکنند. این دریچه ها بدون اجازه ورود اکسیژن به داخل، دی اکسید کربن را خارج میکنند، در نتیجه سرعت اکسیده شدن قهوه را کند میکنند.

هرچند کارایی این دریچه ها تا زمانیست که درب پاکت باز نشده و بعد از آن عملاَ بی فایده میشوند. افراد وسواسی تاکید میکنند که بعد از باز کردن پاکت باید دانه ها را به ظروف وکیوم شده منتقل کنید و در محل خنک و تاریک نگهداری شوند. صرف نظز از بحث های فریز کردن، تقریبا برای تمام افراد پذیرفته شده است که نگهداری قهوه در یخچال ایده خوبی نیست، چرا که قهوه به راحتی رایحه و عطرهای دیگر غذاها را به خودش جذب میکند.

چگونه میتوانیم به مدت طولانی نگهداری کنیم

اگر بیش از مقدار مصرف یک هفته خود قهوه خریداری کرده اید، با در نظر داشتن نکات زیر میتوانید آن را در فریزر نگهداری کنید.

دانه ها را به قسمتهای کوچکتر تقسیم کنید. اگر اندازه هر بسته به اندازه یک وعده مصرف باشد حالت ایده است، با این حال بسته بندی کردن مقدار مصرف یک هفته هم مطلوب خواهد بود. هر مقدار را به صورت وکیوم بسته بندی کنید. روشهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، جارهای درب دار و بسته های وکیوم از این دسته اند. اگر از بسته های وکیوم استفاده میکنید توصیه برخی روسترها به شما این خواهد بود که قبل از فریز کردن بسته های پلاستیکی را در لفاف آلومینیومی بپیچید.

میتوان قهوه را حداکثر برای یک ماه در فریزر نگه داری کرد؛ این درحالیست که برخی دو ماه یا بیشتر با توکه به ثبات دمای فریزر امکانپذیر خواهد بود. زمانیکه یک بسته قهوه را از فریزر خارج میکنید اجازه دهید تا به دمای اطاق برسد و بعد آن را آسیاب کرده و دم کنید. اگر از این قهوه چیزی باقی ماند آن را در محفظه وکیوم شده و در مکان خنک و تاریکی نگهداری کنید و هرگز دوباره فریز نکنید.

ذخیره قهوه به صورت آسیاب شده

همواره بهترین حالت ممکن برای حفظ کیفیت طعم و بوی قهوه این است که بلافاصله قبل از دم کردن آسیاب شود. با توجه به این موضوع که قهوه آسیاب شده به مراتب خیلی سریعتر از دانه کامل اکسیده میشود، بنابراین نگهداری آن حتی از نگهداری قهوه معمولی هم دشوارتر و مهمتر بحساب می آید. درست مثل دانه کامل استفاده از بسته وکیوم شده و مکان تاریک و خنک نکته های کلیدی نگهداری این شکل از قهوه بشمار می آید.

جمع بندی

تا جایی که ممکن است قهوه تازه روست شده بخرید
قهوه را در ظروف وکیوم شده چند لایه مقاوم به حرارت، رطوبت و نور نگهداری کنید
دانه های کامل یا آسیاب نشده را بصورت وعده-وعده در حالت ایده آل در بسته های به اندازه مصرف هفتگی- برای مدت حداکثر یک ماه فریز کنید.
هر بار تنها یک بسته از فریز خارج کرده و آن را دوباره به فریزر بر نگردانید.
هرگز قهوه را در بخچال نگه داری نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *