تاکسیرانی تهران با “کارپینو” به مصاف اسنپ می رود


به نظر می رسد با فراگیر شدن اپلیکیشن های سفارش اینترنتی تاکسی همچون اسنپ، سرانجام سازمان تاکسیرانی تهران با “کارپینو” نیز به فکر افتاده و قصد دارد برنامه مخصوص خود را عرضه نماید.

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران امروز اعلام کرد به زودی اپلیکیشن موبایل اختصاصی این سازمان رونمایی خواهد شد. میثم مظفر صبح امروز در نشست خبری ویژه گفت نخستین سامانه و اپلیکیشن جابجایی مسافر متعلق به سازمان شرکت تاکسیرانی، از نوروز 1396 فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

اطلاعات دیجیاتو در این رابطه حاکی از آن است که این برنامه “کارپینو” نام دارد. تاکسیرانی تهران کارپینو متعلق به مجموعه ای خصوصی است که قصد دارد بر روی ناوگان تاکسیرانی سوار شده و خدمات خود را عرضه نماید. بر اساس شنیده های دیجیاتو تاکسیرانی قراردادی ۵ ساله را با این مجموعه به امضا رسانده است.

به گفته رئیس سازمان تاکسی رانی در مرحله اول، 8000 راننده تاکسی از طریق دانشکده تاکسیرانی آموزش می بینند تا بتوانند از این اپلیکیشن استفاده نمایند.

میثم مظفر معتقد است اپلیکیشن موبایلی آنها، اولین و تنها مجموعه مجاز و دارای استاندادهای لازم جابجایی مسافر از طریق مراجع قانونی به شمار می رود، و فعلاً فقط تاکسی های شهر تهران در آن فعال هستند، اما به مرور آژانس ها نیز به آن اضافه می گردند.

طبق اظهارات مظفر، سامانه اختصاصی سازمان تاکسیرانی در مقایسه با اپلیکیشن های موجود و فعال در کشور مزایایی را ارائه می دهد که از میان آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ایستگاه ها و توقفگاه های اختصاصی در مراکز پر رفت و آمد

تأییدیه سلامت جسم و روان تمامی رانندگان از مراکز مربوطه

ارائه خدمات بیمه ای مسافران برای نخستین بار

استفاده از سرورهای بومی و داخلی برای ذخیره داده های اپلیکیشن

دسترسی به اطلاعات کامل هویتی و شخصی رانندگان به همراه محل سکونت آنها

امکان ثبت درخواست بدون اپلیکیشن از طریق اینترنت، یا بدون اینترنت از طریق سامانه تلفنی

پاسخگویی شبانه روزی اپراتورهای مرکز

مجوز کامل تردد تمامی خودروها در محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد

امکان سفارش خودروی هیبریدی، مدرن، وَن یا خودرو با راننده زن

کسب مجوز قیمت رقابتی و ارائه قیمتی پایین تر

گفتنیست رئیس سازمان تاکسیرانی شهر تهران معتقد است این راهکار، حتی با وجود قیمت رقابتی، باعث افزایش درآمد رانندگان خواهد شد و رانندگانی که در این طرح شرکت نمی کنند نیز از اجرای آن گلایه ای ندارند.

در نهایت باید دید که صرفا با داشتن یک اپلیکیشن، کسب و کاری سنتی می تواند متحول شود و یا مشکلات آشنای آن ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع:

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =