بازی جدید Rockstar games

LA Noire، اولین بازی فیلم برداری شده واقعیت مجازی

LA Noire : کاراگاهی سنتی تا بازجویی در واقعیت مجازی

شاید اندک گیمیری در ایران وجود داشته باشد که کمپانی خاص و جذاب “Rockstar Games” را نشناسد. بازی های جذابی مانند “GTA ، “Red Dead Dedemption” “Max Payne” و “Man Hunt” از بازی های چند سال اخیر این کمپانی است که طرفداران ایرانی بسیاری دارد. با گسترده شدن المان های جدید به دنیای بازی های امروز، کمپانی “راک استار” یکی از بازی های بسیار قدیمی خودش را بازسازی کرده و با قابلیت واقعیت مجازی آن را به بازار عرضه خواهد کرد.

بازی قدیمی “LA Noire” که 7 سال پیش سر و صدای بسیار زیادی به پا کرد دوباره به بازار خواهد آمد، کاراگاهی که با استفاده از مضنونین پرونده و شناسایی کردن افراد تبهکار سعی در پیدا کردن راز هایی در داستان قتل های شهروندان دارد. مرحله اول بازی به این شکل آغاز میشود: “من در یک کفش فروشی ایستاده ام و در حال بازجویی از یک مضنون هستم. جلوی چشمم دختری لاغر اندام نشسته که بسیار مضطرب است. چشمانش دور اتاق را لرزان نگاه می کند تا نگاهش به من خیره نشود. خب، نوبت من است… سلام خانم سالی!!”

واقعی تر از همیشه بازجویی کنید!

اولین صحنه این بازی من را به 6 سال پیش برد. زمانی که در اواسط بازجویی گیمیر برای اولین بار حق انتخاب صحبت ها و رفتار ها را داشت. این اتفاق در آن سال ها (حدود سال 2010 تا 2011) برای اولین بار اتفاق می افتاد. در اواسط بازجویی می توانستیم متهم را کتک بزنیم با به ادامه بازجویی ادامه دهیم… این اتفاق بسیار در آن روزها جذاب بود و بعد از آن بازی های زیادی این ویژگی را استفاده کردند. بازی هایی مانند “ندای وظیفه” یا “Splinter Cell” که از اکشن ترین بازی های آن دوران بودند وارد این دسته از بازی ها شدند.

ویژگی جدیدی که در این بازی اتفاق افتاده جذابیت جدید تری از واقعیت مجازی است، فیلم برداری شدن قسمت های زیادی از بازی با VR توسط سازندگان برای زیبا سازی و واقعی تر بودن بازی تمام لحظه های این گیم. لحظه هایی که در حال بازجویی با افراد هستید و یا گرفتن متهم ها و قاتل هایی که در حال فرار از دست شما هستند هیجان انگیز ترین قسمت های این بازی هستند.

کمپانی “راک استار” طبق معمول راه جدیدی را در عرصه بازی ارائه داده که در آینده بسیاری از بازی ها قدم در این راه خواهند گذاشت. راهی که به طبیعی تر شدن بازی های آینده ما کمک فراوانی خواهد کرد.

 

منبع: TechRadar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 7 =