حسگر اثرانگشت آیفون جان یک زن را نجات داد

حسگر اثرانگشت یک ویژگی قابل‌توجه برای حفظ امنیت کاربران است که ظاهرا این‌بار توانسته با کمک دستیار هوشمند آیفون یعنی سیری موجب نجات جان یک زن شود. در ادامه با دونامال باشید:

یکی از مشکلات حسگرهای اثرانگشت اینجاست که اگر خواب باشید و کسی انگشت‌تان را روی گوشی قرار دهد می‌تواند این سد امنیتی را بشکند. پیش از این هم خبرهایی از کودکانی که با شیطنت انگشت والدین خود را روی گوشی قرار می‌دادند و به محتویات گوشی والدین دسترسی پیدا می‌کردند منتشر شده بود.

ظاهرا در جدیدترین این موردها ماجرای عجیب و جالبی رخ داده است. براساس آنچه در خبرگزاری‌ها منتشر شده، یک کودک ۴ ساله در شهر لندن، از این شیوه برای نجات جان مادرش استفاده کرده است. این کودک متوجه شده که مادرش در حالت ناهشیار قرار دارد و با هوشمندی بعد از قرار دادن انگشت مادر بر روی حسگر اثرانگشت و سپس استفاده از دستیار صوتی هوشمند آیفون، با اورژانس تماس گرفته است.

این موضوع علاوه بر نشان دادن ارزش تکنولوژی‌های این‌چنینی، باعث در گرفتن بحث‌هایی هم درباره شیوه درست آموزش کودکان شده است. آموزش‌هایی که می‌تواند امکان استفاده سریع و آسان کودکان از گوشی‌های هوشمند را در شرایط اضطراری فراهم کند.

منبع: Ubergizmo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *